Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 1 Mayıs’ı gerçek bir emekçi günü yaptık

Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kaptanlık yaparak geçimini sağlayan gazi bir babanın oğlu olduğunu hatırlattı.

Gençliğinde İETT’de işçi olarak çalıştığını belirten Erdoğan, “Emeğin, alın terinin, sıcak ekmeği dostlarla paylaşmanın zevkini çok iyi bilirim. Siyaset yoluyla ülkemize hizmet.Hakkınızı hep vermeye çalıştık.Yıllardır istismar malzemesi olarak kullanılan 1 Mayıs’ı sizler için bayram ilan ettik, gerçek bir emekçi bayramı yaptık.ifadelerini kullandık.

İşçi sağlığı ve güvenliğinin yanı sıra örgütlenme, sendikal hak ve ücretler konusunda çok önemli adımlar attıklarını vurgulayan Erdoğan, şöyle konuştu:

“2002’de 184 lira olan 126 dolar olan asgari ücreti bugün 8 bin 500 liraya, yani 437 dolara çıkardık. Asgari ücreti ve asgari ücrete eşit olan diğer ücretlilerin gelirlerini hariç tuttuk. Yaptık, birlikte yaptık, başardık, sırt sırta.” Zorlukları birlikte aştık. Türk Yüzyılını inşallah yeniden sizinle birlikte inşa edeceğiz. 14 Mayıs’ta siz emekçi kardeşlerimin vereceği takviyeye güveniyorum. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum.”

luleburgazajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu