Haber

Pakistan, Afganistan ve Özbekistan Ticaret ve Transit için Ortak Teknik Grup Kurma Konusunda Anlaştı

Pakistan, Afganistan ve Özbekistan, ticareti artırmak ve tüm transit sorunlarını çözmek için ortak bir teknik küme kurma konusunda anlaştılar.

Ulusal basında yer alan haberlere göre, Özbekistan Başbakan Yardımcısı Jamshid Khojayev, Pakistan Ticaret Bakanı Gohar Ejaz ve Afganistan’daki Taliban geçici hükümetinin Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısı Nureddin Azizi arasında başkent İslamabad’da dün başlayan üçlü toplantı, bugün de devam etti.

Pakistan Ticaret Bakanı Ejaz, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Ticaret ve Transit Konusunda Üçlü Toplantı Tutanağını” imzalamaktan memnuniyet duyduğunu belirtti.

Ejaz, üç ülke arasında ilk kez üçlü formatta gerçekleştirilen bu toplantının bölgesel teması, ticareti ve iş birliğini artırmaya yönelik önemli bir adım olduğunu kaydetti.

Afganistan’daki Taliban geçici hükümetinin Sanayi ve Ticaret Bakan Yardımcısı Sevgisi, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, üç ülke arasında ticareti artırmak ve tüm transit sorunlarını çözmek amacıyla ortak bir teknik küme kurulması konusunda anlaşmaya varıldığını belirtti.

Azizi, söz konusu ortak teknik grubun önümüzdeki hafta bir araya geleceği bilgisini paylaştı.

yaprakli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu