Haber

İtalya: Erdoğan’ın Hamas’la ilgili açıklamaları iğrenç

İtalya Başbakan Yardımcısı Matteo Salvini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Hamas’ açıklamasına ilişkin konuştu. Salvini, “Erdoğan’ın Hamas’la ilgili açıklamaları iğrenç. Dışişleri Bakanı Tajani’den büyükelçiyi aramasını isteyeceğim.”

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

“Gazze’de mazlumlara karşı tarihin en vahşi saldırılarından birini gerçekleştiriyor. Ölenlerin yarısı çocuk, yarısı anne ve aile büyüklerinden oluşuyor. Bu bile tek başına bunun bir vahşet olduğunu göstermeye yetiyor. hastaneleri, ibadethaneleri, pazar yerlerini ateşe veren ve bu insanlık dışı eylemi sürdüren bir başka ordudur.” bulamıyorsun.

Son toplantılarında tüm Batı’yı terör örgütü olarak görmek için bir araya geldiler. İsrail, örgüt olabilirsiniz çünkü Batı’nın size çok borcu var ama Türkiye’nin size hiçbir borcu yok. Hamas bir terör örgütü değil, topraklarını korumaya çalışan bir grup kurtuluş ve mücahittir. İsrail devletiyle hiçbir sorunumuz yok. Ancak İsrail’in gerçekleştirdiği zulmü ve devletten ziyade örgüt gibi hareket etme yöntemini tasvip etmiyoruz.” (DIŞ HABER)

Detaylar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu