Haber

Doğu kar, Antalya’da deniz keyfi

Doğu kar, Antalya’da deniz keyfi

Kar yağışının başladığı doğu illerinden gelen vatandaşlar, Antalya’da turistlerle birlikte denize girip hemşerilerine nispet yapıyor

Diyarbakır’dan gelen vatandaş: “Denize girip fotoğraf attım inanmadılar, görüntülü arayınca orada ‘hava soğumuyor mu?’ dediler”

ANTALYA – Türkiye’nin doğusu buz kesmeye başlarken, hava sıcaklığının 24 dereceye kadar ulaştığı Antalya’da deniz keyfi devam ediyor. Turistlerin yoğunluk gösterdiği sahiller yazdan kalma günlerini aratmazken, doğu illerden gelen vatandaşlar da denize girip çekindikleri fotoğrafları hemşerilerine atarak adeta nispet yaptı.

Türkiye’nin doğu vilayetleri yüksek kesitlerinde kar yağışları başlarken, turizm kenti Antalya’da yazdan kalma günler yaşanıyor. Kentte hava sıcaklığı 24 dereceye kadar ulaşırken, deniz suyu sıcaklığı da havayla aynı derecede ölçüldü, nem oranıysa yüzde 23 olarak kayıtlara geçti. Güzel havayı fırsat bilen tatilcilerse, dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’ne gelerek bol bol güneşlendi, Akdeniz’in mavi sularında kulaç attı. Sahilde çoğunluğu turistlerin oluşturduğu gözlenirken, Türkiye’nin farklı vilayetlerinden gelen vatandaşlar da denizde bol bol yüzdü. Bilhassa doğu vilayetlerden gelen kimi vatandaşlarsa bu anları fotoğraflayıp soğuk hava dalgasına giren vilayetlerdeki hemşerilerine atarak adeta nispet yaptı.

“Denize girip fotoğraf attım inanmadılar, görüntülü arayınca orada ‘hava soğumuyor mu’ dediler”

Diyarbakır’dan Antalya’ya gelen Mehmet Altunakar, “Doğuda şuan hava çok soğuk. Diyarbakır’a kar yapmadı ama farklı iller ve yüksek kesimlere kar yağmış durumda. Antalya’da hava çok hoş. Denize gelmeden evvel soğuktur diye düşündük lakin buraya gelince sıcak olduğunu gördük. Güneş yakıyor. Çekindiğim fotoğrafları whatsapptan arkadaşlarıma gönderiyorum. Çok şaşırıyorlar. ‘Orada hava soğumuyor mu?’ diyorlar. Benim denize girdiğimi görünce hala burada yaz var zannediyorlar. ‘Eski fotoğraf bunlar’ diyenler oldu, imajlı arayınca inandılar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu