Ekonomi

YSK Başkanı Yener’den pusula uyarısı!

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için oyunu kullandı. Yener, oy kullanmak için Çukurambar Mahallesi’ndeki Arjantin İlköğretim Okulu’na geldi.

4234 numaralı sandıkta oy kullanan Yener, “demokrasi için hayırlı olsun” dileyerek zarfı sandığa attı. Oyunu kullandıktan sonra gazetecilere açıklama yapan Yener, tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ı rahmet ve minnetle anan Yener, tüm şehit ve gazilerin elini öptüğünü söyledi.
Bugünün “14 Mayıs Demokrasi Günü” olduğuna işaret eden Yener, seçimlerin tüm cumhurbaşkanı ve milletvekili adayları ile siyasi partiler için hayırlı olmasını diledi.

“Seçimler sorunsuz devam ediyor”

Yener, “Şu ana kadar seçimler sorunsuz ilerliyor. Bundan sonraki süreçte de seçim sürecinin sorunsuz devam etmesini temenni ediyorum. Bu sürecin yeniden Türk milletine hayırlı olmasını diliyorum.” İddianın doğruluğunu teyit edemedik” dedi.

Bir gazeteci, “Muharrem İnce’nin bazı oy pusulalarının üzerine karalandığı iddia ediliyor, bu konudaki değerlendirmenizi alabilir miyiz?” Yener, “Bu iddianın doğruluğunu teyit edemedik. Ancak her ihtimale karşı tüm sandık kurul başkanlarımıza SMS ile gerekli uyarı ve ihtarlar yapıldı. Dün kurulumuz açıkladı. Şu anda mümkün değil.” cumhurbaşkanı adayı oy pusulasını değiştirmek için.4 aday var.Herhangi bir “Adayın adı oy pusulasında çizilmemeli. Sandık kurulu başkanlarımıza ve ilçe seçim kurullarımıza gerekli uyarılar yapılmıştır.”

sur-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu