Haber

Sinan Ogan: İki adayın da ilk turda açık farkla kazanması mümkün değil

SERDAR ÜNSAL

ATA Alliance Başkan Adayı Sinan Ogan Iğdır’da; “İki adayın da ilk turda açık farkla kazanması mümkün değil. Muhalefet yarım puan farkla kazanırsa Türkiye kaosa sürüklenir. İlk turdan beri sorumlu bir dil kullanıyoruz. gün ve tüm liderleri sorumlu bir dil kullanmaya davet ediyoruz. Şimdi diyoruz ki bu işi riske atmayalım.”

ATA Alliance Başkan Adayı Sinan OganKars programının ardından doğup büyüdüğü Iğdır’ın Tuzluca ilçesine, ardından da Iğdır merkeze gelerek vatandaşlar ve basın mensupları ile görüştü.

“ÜLKEMDE İLK DEFA CUMHURBAŞKANI ADAYI OLARAK HUZURUNUZDAYIM”

Vatandaşa hitap Sinan Oganşeklinde konuştu:

“Ülkemde ilk kez cumhurbaşkanı adayı olarak karşınızdayım. Iğdırlı bir cumhurbaşkanı adayı olarak tüm hemşerilerimin birlik ve beraberlik içinde olmasını, Iğdır’ın Meclis’te daha fazla milletvekili olarak temsil edilmesini istiyoruz. yola çıktık herkes üzerine düşeni yaptı birinci etabı bitirdik şimdi adayız ve aslında bütün televizyonlar bize bu süreçte yer vermedi diğer adaylar ve genel başkanlar bizi yok saydılar yok saydılar bir gün onlar kardeşinizi birer birer sayar seçimler ikinci cins için olur inşallah bu kardeşiniz de ikinci cinste kalır çok iyi bilin ki ikinci tipe düşersek bu ülkeyi fiilen biz yönetiriz. Biz kalamasak da bu ülkeyi kim yönetecekse bizimle masaya otursun, bu Iğdır’a bakanlıklar değil, bakanlıklar demek. Dolayısıyla biz ne kadar güçlüysek Iğdırlı o kadar güçlü temsil edilecek.”

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BU SEÇİMLERİ KANDİL’İN TAKVİYESİYLE ALSALAR ÜLKEYİ YAŞAMAYACAĞINIZI SÖYLEDİ. O ÖLÇÜYÜ NASIL KOYACAKSINIZ”

Sinan Ogan Daha sonra basın mensuplarıyla bir araya geldi. Ogan dedi ki:

“Beni görenler beni sevsin dedim. Diğer adaylar malum, bilindikçe iflas edecekler. Doğrusu benim söylediğim söz konusu değil. Halkta Kılıçdaroğlu’nun Tayyip Bey’den kurtulma zorunluluğu algısı var. Kılıçdaroğlu’na doğru oy verildiğini düşünmüyorum.Bitmiyor.Birinci tipte her iki aday da en fazla 41-42 bandında oy alır.Fakat yüzde 30’un üzerine çıkma ihtimalimiz var. İki adaydan birinin ilk turda açık farkla kazanması mümkün değil.Muhalefet yarım puanla seçilirse Türkiye kaosa sürüklenir.İlk günden beri sorumlu bir dil kullanıyoruz. ve tüm liderleri sorumlu bir dil kullanmaya davet ediyoruz. Şimdi diyoruz ki, riske girmeyelim. Süleyman Soylu’nun açıklamaları tesadüf değil, bunu 15 Temmuz gibi bir şeye benzetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kandil’i “Öyleyse ülkeyi teslim etmeyeceğiz” Bu seçimleri kazanıyorlar’ dedi. Orada o tedbiri nasıl koyacaklar merak ediyorum. Bir diğer konu da HÜDA PAR’ın açıklaması var. HÜDA PAR ile HDP arasında bir çatışma öngörüyorum. O ikisi üzerinden çizilecek bir çelişki ile farklı bir senaryonun devreye gireceğini görüyorum. Umarım yanılıyorumdur. Stratejist bir cumhurbaşkanı adayı olarak bu riski öngörüyorum. Bu nedenle diyorum ki birinci turda olabilecek bu tür kötü senaryolara karşı ikinci turda desteğimizle seçim yapmak daha sağlıklı olmaz mı? Sinan Ogan’a verilecek oylar boşa gidecek algısı oluşturuyorlar. Sinan Ogan’ın şu anda 12-16 oyu var. Hem il bazında yapılan araştırmalarda hem de il bazında yapılan araştırmalarda 12-16 bandında yer alıyor.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

alacaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu