Haber

Mersin’de Atıl Araçlar Seyyar Yaşam Otobüsüne Dönüştürüldü

Mersin’de atıl durumda bulunan araçlar, afet bölgelerinde görev yapan grupların daha iyi koşullarda hizmet verebilmesi için Büyükşehir Belediyesi ekiplerince portatif cankurtaran otobüslerine dönüştürülüyor. Yataklardan buzdolaplarına, duşlardan klimalara kadar pek çok özelliği bünyesinde barındıran portatif yaşam otobüsü, gerekli elektriği üzerindeki paneller sayesinde güneşten sağlıyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Makine İkmal Bakım Onarım Daire Başkanı Murat Eren, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremin ardından bölgede çalışan grupların istek ve talepleri ile projeyi geliştirdiklerini söyledi.

Eren, ekiplerin daha sağlıklı temellerde çalışabilmesi için atıl durumdaki otobüsler için gerekli tasarım çalışmalarını yaptıklarını belirterek, “Öncelikle büyükşehir otobüs filomuza kattığımız 272 otobüsün ardından tamamlanan otobüslerimizi aldık. toplu taşıma hizmetlerindeki faydalı ömürlerini atölyemize getirip gerekli bakım onarımlarını yaptık.Ardından 8 yataklı, duş, tuvalet, giyinme-soyunma bölümleri bulunan, buzdolabı, klima için gerekli enerjiyi sağlayan portatif yaşam otobüsümüzü inşa ettik. ve üzerindeki güneş panellerinden televizyon ve son teknoloji kullanılarak yenilikçi tasarımlara sahiptir.

Yürütülen çalışmanın ardından mobil yaşam otobüsü ile ekiplerin daha sağlıklı bir şekilde çalışma imkanı sağlamayı hedeflediklerini belirten Eren, “Ekiplerimiz, çalışanlarımız afet bölgelerinde daha sağlıklı çalışma imkanı bulabiliyor. Şimdiye kadar bir tane yapıp İtfaiye Daire Başkanlığımızın hizmetine sunduk. 4 otobüsümüzün daha bire bir üretim aşamasına geçildi. Mersin Büyükşehir Belediyesi artık afetlere daha hazırlıklı” dedi. – MERSİN

habersogutlu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu