Haber

KYK YURT BAŞVURULARI 2023 YILINDA NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Üniversite kayıtları başladıktan sonra ek tercih konusu gündeme geldi. Ek tercihlerin yapılacağı tarihler ise araştırılan konuların ortasında yer alıyor. Ek tercihlerin başlangıç ​​tarihi ve detaylarına ilişkin bilgilerin yer alacağı ek tercih kılavuzu, öğrencilerin seçim sürecini daha bilinçli ve gerçek bir şekilde tamamlamalarına yardımcı olacak. Ek tercihin ne zaman yayınlanacağı ise merak konusu oldu. Seçimlerin ardından öğrencilerin bir sonraki durağı yurtlar olacak. Peki 2023’te KYK YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? Ayrıntılar burada…

KYK YURRT BAŞVURULARI 2023 NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Faydalanıcılar ve rezerv alım sonuçları Bakanlığın belirleyeceği tarihlerde açıklanacak. Sonuçlar https://www.turkiye.gov.tr/gsb-yurt-basvuru-sonucu-sorgulama linkinden kontrol edilebilir.

KYK yurt başvuru sonuçlarının eylül ayının son haftasına kadar açıklanması bekleniyor.

EK SEÇİM KILAVUZU NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yükseköğretim programlarına kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra boş kontenjanlar üniversiteler tarafından ÖSYM’ye bildirilecek. 2023-YKS sonuçlarına göre yapılan genel yerleştirme sonunda boş kalan veya kayıtsızlık nedeniyle dolmayan yükseköğretim programlarının kontenjanlarına ÖSYM tarafından merkezi olarak ek yerleştirme yapılacaktır. Merkezi yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilen adaylar ek yerleştirme başvurusunda bulunamayacaklardır.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

haber-basiskele.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu