Haber

İsrail, Han Yunus’ta Filistinli bir ailenin evini vurdu: 13 kişi öldü, 25 kişi yaralandı

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus kentine bağlı Beni Süheyla kasabasında bir evi hedef aldı. Filistinli An-Najjar ailesinin evine düzenlenen hava saldırısında 13 kişi öldü, 25 kişi de yaralandı.

2 PREMATÜR BEBEK ELEKTRİK KESİNTİSİ NEDENİYLE ÖLDÜ

İsrail’in ‘Hamas üslerinden biri’ olduğu iddiasıyla hedef aldığı Şifa Hastanesi’ne saldırılar devam ederken, İnsan Hakları İçin Çalışan Doktorlar örgütü Gazze’de elektrik kesintisi nedeniyle iki prematüre bebeğin hayatını kaybettiğini bildirdi. Kuruluştan yapılan açıklamada, “Elektrik kesintisi nedeniyle yenidoğan yoğun bakım ünitesinin çalışmayı durdurduğunu söyleyebiliriz. Şifa Hastanesi’nde 2 prematüre bebek hayatını kaybetti. Diğer 37 prematüre bebeğin de hayatı büyük tehlike altında.”

BM KAPASİTESİ AMAÇLA ALINDI: ÇOK CİDDİ CAN KAYIPLARI VAR

Öte yandan Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Gazze Şeridi’ndeki Birleşmiş Milletler (BM) yerleşkesinin bombalanması sonucu çok sayıda ölü ve yaralının bulunduğunu, sivil ölüm ve yaralanmalarındaki trajedinin devam ettiğini bildirdi. Bu çatışma kabul edilemez ve artık sona ermelidir. UNDP’den yapılan yazılı açıklamada, Gazze’deki BM yerleşkesinin bombalandığına dair gelen ilk bilgiden büyük endişe duydukları belirtildi.

‘BU TRAJEDİ ARTIK DURMALI’

Açıklamada, “Bombardıman sonucu çok sayıda ölü ve yaralı var. UNDP, 6 Kasım’da yüzlerce kişinin sığınmak amacıyla yerleşkeye girdiğini açıkladı. O tarihten bu yana bu sayının ciddi oranda arttığına dair göstergeler var. Ölüm ve yaralanmalar devam ediyor. Bu çatışmaya yakalanan sivillerin “Bu trajedi kabul edilemez ve artık durdurulmalı.” (DIŞ HABER)

reyhanli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu