Haber

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Süryani Kadim Meryem Ana Kilisesi’ni ziyaret etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Süryani Kadim Meryem Ana Kilisesi’ni ziyaret etti. Bakan Soylu, Süryani Ortodoks Kilisesi İstanbul Büyükşehir Yusuf Çetin ile görüştü. Bakan Soylu yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajı vererek, “Bizler bu medeniyetlerin evlatlarıyız ve burada el ele vererek tüm dünyaya barış ve uyum içinde yaşamayı örnek gösteriyoruz” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, seçim programları çerçevesinde Beyoğlu’ndaki Süryani Meryem Ana Kilisesi’ni ziyaret etti. Bakan Soylu, kullandığı TOGG marka araçla kiliseye geldi. Süryani Ortodoks Kilisesi İstanbul Büyükşehir Yusuf Çetin’i girişte karşılayan Soylu, Çetin ile birlikte açıklama yaptı. Ayrıca programa İstanbul Süryani Kadim Vakfı Lideri Sait Susin, AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Derya Ayaydın ve Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız da katıldı.

“Birbirimizle iş yaptığımızda değil, çoğu zaman birlikteyiz”

Konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı veren Bakan Soylu, “Çok kıymetli günlerden geçiyoruz, bütün semavî dinlerin bayramları üst üste geliyor. Ne zaman olursak olalım sizleri hep yanımızda görüyoruz. birlikte yaşadığımız bu memlekette belaya bu deprem bölgesinde asalet anlayış kardeşlik gösterdiniz minnet ve şükran ayrı ayrı oraya gelişiniz ve hep beraber olmamız ve yaptıklarınız unutulmayacaktır. hem geleceğimiz hem de tarihimiz için çok değerli. Ayrıca son zamanlarda hep birlikte çok değerli işler başardık. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde bu konularda çok adımlar atıldı. Biz “Biz oğullarıyız” bu medeniyetler ve biz burada el ele vererek tüm dünyaya barış ve huzur içinde nasıl yaşanacağını gösteriyoruz.

Süryani Ortodoks Kilisesi İstanbul Büyükşehir Büyükşehir Yusuf Çetin, Bakan Soylu’ya ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, “İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı şimdiden kutluyorum. Maalesef ülkemiz büyük bir afet yaşadı. Deprem hepimizi çok üzdü. Allah’tan rahmet dileriz.” Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, ailelerine ve ailelerine acil şifalar dilerim.” “Bu, Süryani tarihinde bir ilk. İlk defa bir Cumhurbaşkanı Süryani Kilisesi’nin temelini attı. Bu bizim için de büyük bir onur. Cumhurbaşkanımıza, ekibine ve barış için emek veren herkese teşekkür ediyoruz.” Ülkemiz.”

Bakan Soylu, kiliseden ayrılırken TOGG marka aracı Yusuf Çetin’e tanıtarak birlikte fotoğraf çektirdikten sonra aracıyla kiliseden ayrıldı. – İSTANBUL

habernurhak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu