Haber

Cumhuriyetin 100. Yılına Özel Edirne’de Fidan Dikildi

Edirne’de Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla Trakya Üniversitesi Cumhuriyet Anaokulu’na törenle 100’üncü yıl fidanı dikildi.

Edirne Valisi Yunus Sezer, Karaağaç yerleşkesinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Bugün Türkiye’de yaşayan 86 milyon insanın büyük bir gurur duyduğunu belirten Vali Sezer, “Her 100 yılda bir bir sonraki kutlamaya şahitlik ediyoruz. Bizim görevimiz ikinci 100 yılı ileriye taşımaktır. Bilimin her alanında büyük insanlar yetiştireceğiz.” sanat, eğitim, spor ve sanayi. “İnşallah gelecek nesiller de Türkiye Cumhuriyeti olarak bu şanlı bayrağın altında nice asırları kutlayacaklar.” dedi.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 100’üncü yıl fidanını dikmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Türk milletinin 100 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde ayağa kalkıp Cumhuriyeti kurduğunu belirten Tabakoğlu, “Bize güvenli bir vatan bıraktılar. Cumhuriyetimiz 100 yaşında. Bir fidan” 29 Ekim’de Trakya Üniversitesi’ne dikilecek ve o fidan geleceğe taşınacak.” “Ve güzel günlere dönüşüyor. Bugün bu geleneği hep birlikte yaşatıyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından çocuklar ve katılımcılar tarafından 100.yıl çam fidanı toprağa dikilerek fidanlara can suyu verildi.

haber-finike.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu