Haber

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, İmamoğlu’nun Zoom görüşmesini eleştirdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, sosyal medyada yayınlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve bazı CHP’li milletvekilleri arasında yapılan Zoom toplantısına ilişkin, “Zoom ile görüşmeyi doğru bulmuyoruz. ülke yanarken halk baskı altında inliyor” dedi.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı.

Görüşmeye ilişkin açıklama yapan Öztrak, ekonomideki gelişmeleri ele aldıklarını söyledi.

Bu gelişmelerle ilgili alınan ve alınacak tedbirleri gözden geçirdiklerini ifade eden Öztrak, “‘Mutfaklar yanarken, milletimizi kasıp kavuranlar saraylarında, Meclis’te, iradenin tecellisinde eğlenirken biz demiştik. Halkın tatil yapmaması gerekiyor.’ Meclisimizi olağanüstü toplantıya çağırma kararı da aldık. Bundan sonra da milletimizin sesi olmaya devam edeceğiz” dedi.

“Genel Lider, CHP gemisini zarar görmeden limana yanaştırmakta kararlı”

CHP Sözcüsü Öztrak, açıklamasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, partinin önde gelen isimleriyle internet ortamında bir toplantı yaptı. Bu görüşmenin görüntüleri de sızdırıldı. Toplantıya ilişkin görüşleriniz nelerdir? Genelkurmay’ın bu görüşmeden haberi var mıydı?” Öztrak, soruya şu yanıtı verdi:

“Ülke yanarken, insanlar zulüm altında inlerken biz Zoom’dan konuşmayı doğru bulmuyoruz. Partimizin kongre süreci hızla ilerlerken partimizin geleneklerine uymayan toplantılarını da etik dışı bulmuyoruz. hiyerarşisine bakmayın, rekabete ‘evet’ diyoruz ama partimizin bu süreçte yıpratılmasını doğru bulmuyoruz.

Öztrak, Zoom görüşmesinden Parti Genel Merkezi’nin haberinin olmadığını da belirtti.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın gündeme getirdiği üç bakanlık ve MİT Başkanlığı’nı kapsayan protokolle ilgili ‘Böyle bir şey yok’ dediniz. Özdağ, iddiasının arkasında duruyor. Metin de Kılıçdaroğlu’nda. Konuyla ilgili değerlendirmeniz nedir?” sorusuna, “İki cumhurbaşkanı arasındaki görüşmeyle ilgili tartışmaları uzatmayı doğru bulmuyoruz.” şeklinde cevaplanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu