Haber

Bayburtlu kadınlar modern tarımı köy yaşam merkezlerinde öğreniyor

Bayburt’ta köy yaşam merkezine dönüştürülen eski okul binalarında açılan kurslara katılan kadınlar, çağdaş tarım formüllerini öğreniyor.

Merkeze bağlı Çiğdemtepe köyündeki köy yaşam merkezinde Halk Eğitim Merkezi kadınlara modern tarım formülleri konusunda teorik ve uygulamalı eğitimler veriyor.

İhtiyaca göre planlanan kurslar sayesinde kursiyerlerin yeni bilgiler edinmeleri ve bu bilgileri günlük yaşamlarında kullanmaları amaçlanmaktadır.

Tarım teknolojileri öğretmeni Şeyda Altuncu, gazetecilere verdiği demeçte, köy yaşam merkezlerinde kadınlara ve gençlere yönelik kurslar açarak modern tarım formülleriyle su ürünleri sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Bu kapsamda seracılık, arıcılık, sebzecilik, fidancılık gibi kurslarla vatandaşların daha faydalı zaman geçirmelerini sağladıklarını belirten Altuncu, eğitimi tamamlayan katılımcıların kursiyer alarak daha verimli yetiştirme yapmaya başlayacaklarını ifade etti. belge.

Kursiyerlerden Sıla Çelik de Halk Eğitim Merkezi’nin köylerinde kurs açmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kurslardan ve öğretmenlerden memnun olduğunu belirten Çelik, “Seracılık, arıcılık, ağaç budama, sebzecilik alanlarında yeni şeyler öğreniyoruz. İnşallah kursları başarı ile tamamlayarak üretime ve milli ekonomiye katkı sağlarız.” ekonomi.Allah devletimizin yardımcısı olsun.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu